Darowizny od zakupów online

Z okazji Dnia i Tygodnia Kobiet przygotowaliśmy garść ciekawych informacji o kobiecym pomaganiu przy okazji zakupów online przez FaniMani.pl.

Użytkownicy i użytkowniczki serwisu FaniMani.pl pomagają przy okazji zwykłych, codziennych zakupów online. Robią zakupy w znanych, popularnych sklepach internetowych i bezpłatnie wspierają wybrane przez siebie organizacje społeczne. Dzięki temu w bezpłatny dla siebie sposób przekazują część wartości zakupów na ważny cel.

Kobiece zakupy online i pomaganie

Według statystyk, 54% wszystkich osób kupujących w sklepach online stanowią kobiety. Panie częściej niż panowie kupują przez internet ubrania, obuwie, kosmetyki, odzież sportową, artykuły dziecięce, produkty farmaceutyczne, produkty spożywcze a także… materiały budowlane i wykończeniowe.

Oprócz tego, że kobiety chętnie robią zakupy przez internet, również chętnie pomagają. Kobiety stanowią około połowę osób związanych z działaniami organizacji pozarządowych. W organizacjach posiadających stały zespół pracowników kobiety to aż 59% z nich. Najwięcej pań związanych jest z organizacjami zajmujących się ochroną zdrowia, usługami socjalnymi czy edukacją, gdzie stanowią zdecydowaną większość, bo ok. 70-80% osób zatrudnionych.

Nic ma więc nic dziwnego w tym, że dużą część osób pomagających przy okazji zakupów online przez FaniMani.pl stanowią właśnie kobiety.

Jak kobiety pomagają przez FaniMani.pl?

Kobiety chętnie korzystają z możliwości pomagania przy okazji zakupów online przez FaniMani.pl. Panie stanowią większość najbardziej aktywnych użytkowników serwisu i dzięki swoim zwykłym, codziennym zakupom intensywnie pomagają wybranym przez siebie organizacjom społecznym.

Czy wiecie, że użytkowniczki FaniMani.pl o imieniu Anna podarowały łącznie aż 44 267,95 zł darowizn? Z kolei panie o imieniu Katarzyna podarowały razem aż 29 861,09 zł darowizn a Agnieszki 26 218,84 zł. Te dane pokazują ogromną ilość kobiecego wsparcia i zaangażowania w pomaganie organizacjom społecznym.

Co prawda wśród top użytkowników pod względem ilości podarowanych darowizn pierwsze miejsce zajmuje mężczyzna, ale zaraz za nim plasują się panie. Aż dziewięć z pierwszej dziesiątki osób wspierających to właśnie kobiety!

Oto lista imion 10 użytkowników serwisu FaniMani, którzy przekazali przy okazji zakupów największą wartość darowizn:

1. TomekO 9947,51 zł darowizn
2. Renata 8698,45 zł darowizn
3. Anna 8013,58 zł darowizn
4. Katarzyna 7313,63 zł darowizn
5. Anna 6181,39 zł darowizn
6. Marta 5729,33 zł darowizn
7. Małgorzata 5250,97 zł darowizn
8. Ewa 5008,91 zł darowizn
9. Agnieszka 5006,55 zł darowizn
10. Agnieszka 4638,46 zł darowizn

Co najchętniej kupują i komu pomagają panie?

Użytkowniczki serwisu FaniMani.pl najchętniej robią zakupy na polskich oraz chińskich portalach zakupowych. Chętnie kupują również karmę i artykuły dla zwierząt. Panie dokonują również często rezerwacji noclegów online pomagając przy tej okazji. W następnej kolejności znajdują się takie kategorie zakupowe jak odzież, obuwie, kosmetyki i…elektronika.

Użytkowniczki serwisu FaniMani.pl, które przy okazji zakupów online podarowały największą pomoc, wsparły w ten sposób organizacje pomagające osobom niepełnosprawnym, działające na rzecz edukacji, ratujące zwierzęta w potrzebie i mające na celu poprawę losu zwierząt hodowlanych.

Cieszymy się, że na FaniMani.pl kobieca wrażliwość na pomaganie znalazła wspólny mianownik z robieniem codziennych zakupów online.

Jak działa FaniMani.pl?

Serwis FaniMani.pl to 1030 sklepów internetowych oraz 5256 organizacji społecznych, które zbierają w ten sposób środki na swoje działania. Znajdują się wśród nich fundacje, stowarzyszenia, harcerze, szkoły, przedszkola, drużyny sportowe i inne inicjatywy społeczne. Organizacje zarejestrowane na FaniMani.pl zebrały razem już 1 091 241,59 zł.

W serwisie FaniMani.pl pomaganie jest proste i bezpłatne. Wystarczy przejść przez stronę FaniMani.pl i zrobić zakupy tak jak zawsze a część wartości zamówienia trafi do wybranej przez użytkownika organizacji. Kupujący płaci za zakupy tyle co zawsze a przy okazji może pomóc wybranej przez siebie organizacji pozarządowej.

Aby użytkownik nie musiał za każdym razem pamiętać o wejściu na stronę FaniMani.pl, przygotowano specjalną Przypominajkę – rozszerzenie do przeglądarek Chrome, Firefox i Opera, które wyświetla informację o możliwości wsparcia wybranej wcześniej organizacji. Działając w ten sposób Przypominajka dba o to, żeby nie zapomnieć o darowiźnie podczas zakupów w internecie. Dodatkowo Przypominajka już w wynikach wyszukiwania Google podpowiada, który sklep jest partnerem FaniMani i przekazuje część wartości zakupów organizacjom społecznym.

 

FaniMani to wiele okazji…do pomagania!

Dowiedz się więcej: https://fanimani.pl/aplikacje/

 

Artykuł powstał na podstawie danych pochodzących z serwisu FaniMani.pl, raportu „E-commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce Polska” oraz raportu „Kondycja organizacji pozarządowych w Polsce 2018”.

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również