zakładka na Facebooku Darowizny od zakupów online / Poradnik / Promocja non-profit w internecie

Prowadzenie profilu organizacji na Facebooku pozwala na jej dodatkową promocję w internecie. Przygotowaliśmy dla dedykowaną zakładkę, którą możesz zainstalować w swoim profilu i zachęcać fanów do wspierania twojej organizacji podczas zakupów online. Zobacz jak podpiąć ją w profilu na Facebooku.

Aby pozyskiwanie darowizn z zakupów online było jeszcze prostsze, a liczba wspierających waszą organizację coraz większa, przygotowaliśmy specjalną aplikację na Facebooka. Pozwoli ona na bezpośrednie przekierowanie fanów waszego profilu do wspierania waszej organizacji w serwisie FaniMani.pl.

Aplikacja dodaje zakładkę „Wspieraj nas” na Waszym Fanpage’u na Facebooku. Wygląda ona tak:

aplikacja-zakladka

Po wejściu w zakładkę „Wspieraj nas” osoba odwiedzająca Wasz fanpage zapozna się z tym jak działa serwis i będzie mogła przejść do zakładki „Sklepy” na FaniMani.pl.

Co ważne – po kliknięciu w przycisk WSPIERAJ NAS TERAZ – Wasza organizacja będzie od razu wskazana jako ta wspierana.

Zakładka “Wspieraj nas” będzie wyglądać tak jak na poniższym obrazku:

aplikacja-podglad

Co trzeba zrobić, aby taką zakładkę uruchomić?

  1. Na początek zaloguj się na FaniMani.pl i przejdź do edycji profilu organizacji.
  2. Uzupełnij pole “Adres fanpage na Facebooku” i upewnij się, że dodałeś logo (będzie ono widoczne w zakładce na Facebooku).
  3. Zaloguj się do Facebooka jako ty – a nie jako organizacja/fanpage. To bardzo ważne, aby przełączyć się na swoje prywatne konto, ponieważ aplikacje może instalować tylko osoba (a nie fanpage).

Gdy już wykonasz powyższe kroki, kliknij w ten link do aplikacji.
(Jeśli po kliknięciu w powyższy przycisk zobaczysz pustą stronę – upewnij się, że korzystasz z Facebooka jako ty, a nie jako fanpage/organizacja i spróbuj jeszcze raz).

Zostaniesz poproszony o wybranie stron Facebooka, na których chcesz zainstalować aplikację:

aplikacja-instalacja

Wybierz stronę i kliknij Add Page Tab. Zakładka zostanie zainstalowana i już będzie działać!

Od teraz każdy kto odwiedzi wasz fanpage będzie miał pod ręką informację o tym, jak może was wspierać.


Najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące zakładki

Nie widzę w zakładce mojego logotypu, co mam zrobić?

Zaloguj się do swojego konta na FaniMani.pl, w menu “Moje Konto” wybierz swoją organizację, kliknij “Edytuj Organizację” i sprawdź czy jest dodany logotyp. Sprawdź również czy dodany logotyp jest widoczny w profilu organizacji (możesz to zrobić klikając w “Szczegóły” obok nazwy twojej organizacji).

Link z zakładki prowadzi do strony głównej, zamiast do listy sklepów z zapamiętanym wyborem naszej organizacji. Dlaczego?

Zaloguj się do swojego konta na FaniMani.pl i sprawdź czy Twoja organizacja ma prawidłowo wypełnione pole “Adres fanpage na Facebooku”. Link powinien być w formacie: https://www.facebook.com/nazwatwojejorganizacji

Dodałem logotyp oraz link do profilu na Facebooku, jednak nadal w zakładce nie widać logotypu, a link “Wspieraj nas teraz” prowadzi do strony głównej FaniMani.

Sprawdź ustawienia konta twojej organizacji na Facebooku. Tutaj znajdziesz wzór pokazujący jak te ustawienia powinny być skonfigurowane.

Czy można edytować treść zakładki?

Treść zakładki jest wspólna dla wszystkich organizacji i nie ma możliwości jej edycji. Jeśli uważasz, że wymaga ona zmiany lub uzupełnienia – napisz do nas.

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również