Aktualności

W sercu Łodzi istnieje jedyne w swoim rodzaju miejsce, skupiające lokalnych społeczników, pomocników, wolontariuszy. To Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” działające w Stowarzyszeniu „Pomost”.  Mimo, iż powstało z inicjatywy osób chorujących psychicznie, to przez 8 lat funkcjonowania i transformacji, przestrzeń może tu znaleźć każdy, kto chce się rozwijać, dzielić umiejętnościami i talentami oraz pomagać innym.

Pomagać można na 101 sposobów: animować czas dzieci w świetlicach, prowadzić zajęcia w domach pomocy społecznej, wykonywać prace biurowe, czy organizować festiwale. Wachlarz działań jest nieograniczony. W „Centerku” przyszli wolontariusze mogą się również szkolić, brać udział w inspirujących warsztatach, spotykać i wymieniać doświadczeniami tak, aby ich codzienna praca w organizacjach była lepsza, ciekawsza, profesjonalna.

12891131_1073635605992437_8765509247063097192_o

Nierzadko tworzą się tam również bliskie relacje, przyjaźnie, a nawet związki. Ta energia udziela się wszystkim i przenosi się na różne obszary, do których trafiają wolontariusze. Przykładem jest wolontarystyczna grupa taneczna „Go Pomost!” – gdzie tylko się pojawi budzi bardzo pozytywne emocje. Ciężko pracuje nad swoimi prezentacjami, choreografiami i animacjami dla podopiecznych, co skutkuje doskonałymi efektami jej działań.

W wakacje również nie brakuje pracy i odważnych osób chętnych do zaangażowania się w pikniki, festyny, turnusy rehabilitacyjne, czy wycieczki terenowe. Nigdy nie brakuje zajęć, w które można się zaangażować.

Dzień Krwiodawcy

W „kuchni” Centrum Wolontariatu codziennie przygotowywane są kolejne projekty i pomysły na działania, zespół dokłada wszelkich starań, aby pilotować wszelkie działania i realizować je zgodnie z opracowanymi standardami.

Od 2008 r. zrealizowano 12 projektów tematycznych, w ramach których przeszkolono 721 przyszłych wolontariuszy, 96 koordynatorów wolontariatu, 166 uczniów szkół ponadgimnazjalnych, 95 seniorów i 35 animatorów lokalnych. Ponadto, „Centerko” pozyskało już ponad 1300 wolontariuszy i 230 placówek, którym poświęcono 1000 godzin wsparcia. Wolontariusze wsparli ok. 300 akcji w województwie łódzkim. „Centerko” zachęca wszystkich do włączania się w jego przedsięwzięcia i wspierania wolontariatu.

„Centerko” można wspierać przy okazji codziennych zakupów przez FaniMani.pl

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również