Darowizny od zakupów online

Czy można bezpłatnie zebrać 3 miliony złotych? Czy możliwe jest pomaganie zupełnie bezkosztowo i przy okazji? W serwisie FaniMani.pl udało się to zrobić!

W 2014 roku FaniMani znalazło sposób na to, aby pomagać przy okazji zwykłych zakupów online, które każdy z nas robi. Dwie kreatywne osoby wpadły na pomysł jak stworzyć serwis internetowy służący do wspierania organizacji społecznych. Dzięki temu pieniądze, które niemal dosłownie “leżały na ulicy”, trafiają teraz jako wsparcie do NGOsów. Najbardziej niezwykły jest fakt, że ten sposób pomagania jest zupełnie bezpłatny zarówno dla osób robiących zakupy, jak i dla wspieranych w ten sposób organizacji. Każdy kto kupuje online przez Fanimani jest twórcą tego sukcesu.

FaniMani to nie sklep internetowy, ale serwis który jest narzędziem dla organizacji społecznych. Pozwala on pozyskiwać darowizny przy okazji zakupów w ponad 1500 sklepach online z Polski i całego świata.

Darowizny zbierane na FaniMani.pl można przeznaczyć na dowolny cel związany z działalnością organizacji społecznej. Każda organizacja zarejestrowana w serwisie FaniMani otrzymuje dostęp do swojego konta w którym może na bieżąco śledzić darowizny oraz do spersonalizowanych materiałów graficznych, które można dowolnie wykorzystać do promocji tej formy zbierania środków.

Jak działa pomaganie z FaniMani.pl?

Serwis FaniMani.pl pozwala połączyć codzienne zakupy online z pomaganiem i wspieraniem organizacji społecznych. Użytkownicy serwisu pomagają kupując przez internet np. karmę dla zwierząt, książki na wakacje czy nowe buty do biegania. Średnio 2,5% wartości każdych zakupów trafia do wybranej przez kupującego organizacji społecznej. Pomagać można również rezerwując noclegi online czy np. zamawiając jedzenie do domu lub pracy. W ten sposób, robiąc zakupy tak jak zawsze i płacąc za nie tyle, co zawsze można dodatkowo wesprzeć ważny dla siebie cel społeczny.

Dobre liczby na FaniMani

FaniMani to już ponad 1500 sklepów i 7207 organizacji wspieranych na co dzień przy okazji zakupów online. Ale to zebranie odpowiednio licznej grupy Wspierających jest kluczem do sukcesu w pozyskiwaniu darowizn od zakupów on-line. Im więcej osób regularnie robi te zakupy „dla Was”, tym większa kwota zbiera się na Waszym koncie. Nawet jeśli darowizny od pojedynczych zakupów wydają się niewielkie, ich suma jest pokaźna. Powiedzenie „grosz do grosza” jest tu idealnym określeniem tego mechanizmu. 

Organizacje społeczne korzystające z FaniMani.pl zebrały pierwszy milion złotych darowizn w nieco ponad 4 lata. Drugi milion udało się już zebrać w niecałe półtora roku. Próg 3 milionów złotych udało się przekroczyć niemal idealnie w rok. Dzięki dobrym zakupom online coraz więcej darowizn przekazywanych jest na dobry cel a FaniMani rośnie coraz szybciej!

Oto 10 Organizacji z największą liczbą wspierających wśród użytkowników FaniMani:

Top 10 użytkowników FaniMani.pl

Użytkownicy FaniMani.pl przekazują darowizny przy okazji swoich codziennych zakupów online. Poniższy wykres przedstawia top 10 użytkowników serwisu – są to osoby, które od początku jego istnienia wygenerowały największe sumy darowizn.

Najwięcej darowizn przekazała osoba posługująca się pseudonimem „Renata”. Jest to aż 67 188,92 zł! Zarówno ta i wszystkie pozostałe kwoty darowizn zostały przekazane bez żadnych żadnych dodatkowych kosztów dla użytkowników serwisu i zarejestrowanych w nim organizacji.

Są to dane aktualne na dzień 22 lipca 2021 roku.

Organizacja z największym wsparciem

Organizacje zarejestrowane na FaniMani.pl są wspierane przy okazji codziennych zakupów online. Wysokość zebranych darowizn zależy od tego, ile osób ma zainstalowaną Przypominajkę i wybraną daną organizację do wsparcia. 

Organizacją, która otrzymała najwięcej darowizn od zakupów w internecie jest Fundacja Avalon Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym – https://fanimani.pl/fundacja-avalon-bezposrednia-pomoc-niepelnosprawnym/

Jej celem jest pomoc osobom niepełnosprawnym i przewlekle chorym, m.in.: poprawa jakości życia, spełnianie marzeń oraz zwiększanie samodzielności życiowej podopiecznych, jak również likwidacja barier społecznych oraz promocja sportu Osób Niepełnosprawnych.

Fundacja Avalon zebrała w ten sposób łącznie ponad 160 000 zł, w tym 50 000 zł w ciągu tylko ostatniego roku.

  • 494 Podopiecznych Fundacji posiada swoje indywidualne profile na FaniMani
  • 2744 osób wspiera w sumie Fundację oraz ich Podopiecznych

Organizacje współpracujące najdłużej z FaniMani

W początkach istnienia serwisu współpracowała z nim garstka organizacji, która powoli przerodziła się w większą ilość zarejestrowanych w nim NGOsów. Organizacje potrzebowały nabrać zaufania do tej nowej metody zbierania darowizn. Powoli jednak przekonywały się o jej skuteczności i z każdym miesiącem przybywało nowych rejestracji.

Od samego początku w serwisie FaniMani.pl aktywnie zbierają darowizny:

 

Na FaniMani wciąż rejestrują się nowe organizacje – serwis rośnie w siłę działania i pomagania. W 2014 roku dołączyło 90 pierwszych organizacji społecznych. Rejestracja kolejnych organizacji miała miejsce na zasadzie “kuli śnieżnej” – kolejne organizacje otrzymujące środki przez FaniMani dzieliły się tą informacją z innymi. Rejestrowały się one widząc, że to działa i że warto korzystać z tej nowej formy finansowania. Do FaniMani.pl dołączały organizacje zarówno małe i lokalne, ogólnopolskie, a nawet o zasięgu międzynarodowym. Były to fundacje, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, drużyny harcerskie, kluby sportowe. Zajmują się one różnymi obszarami działania – pomagają dzieciom, osobom niepełnosprawnym, zwierzętom, działają na rzecz ekologii, rozwoju kultury czy sportu. W ramach akcji “Sprytni Rodzice” do FaniMani.pl dołączyły też klasy szkolne.

W 2015 roku w serwisie zarejestrowanych było 1864 organizacji, obecnie jest ich już 7207.

Jak rosło FaniMani

Serwis FaniMani.pl wystartował 11 grudnia 2014 roku. Był to pierwszy w Polsce serwis umożliwiający codzienne pomaganie przy okazji zakupów online. Ta nowa forma wspierania organizacji społecznych szybko zdobywała coraz większą popularność wśród osób kupujących w internecie i wśród…samych organizacji.

W dniu swojego startu – 11 grudnia 2014 roku – serwis miał zaledwie nieco ponad 200 sklepów internetowych. W ciągu trzech pierwszych tygodni działania na FaniMani.pl zdecydowało się zarejestrować 81 różnych organizacji. 15 marca 2015 roku, czyli zaledwie po 4 miesiącach działania, na FaniMani.pl zarejestrowanych było już 600 organizacji i dostępnych było ponad 500 sklepów internetowych.

W 2021 roku liczba partnerów serwisu FaniMani przekroczyła 1500, a zarejestrowanych organizacji jest już ponad 7 tysięcy. Wśród partnerów FaniMani są różnego rodzaju sklepy internetowe, serwisy przeznaczone do rezerwacji noclegów online, zamawiania jedzenia czy rezerwacji biletów na wydarzenia takie jak np. koncerty.

Dla małych, dużych i podopiecznych

Na FaniMani.pl darowizny zbierają zarówno małe, średnie, jak i bardzo duże organizacje z różnych obszarów działania. Są wśród nich m.in. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Otwarte Klatki, Fundacja Anny Dymnej “Mimo wszystko” oraz Fundacja Avalon. Jednak również mniejsze organizacje bardzo aktywnie zbierają środki tym sposobem: Fundacja Na Rzecz Ochrony Dzikich Zwierząt Primum, Mamy Kota,Koty z Grochowa, Hufiec ZHP Wołomin czy setki innych fundacji, stowarzyszeń i innych działalności społecznych.

Darowizny od zakupów online mogą zbierać również podopieczni fundacji zbierający na własne cele – rehabilitację czy leki. Podopieczni mogą korzystać z FaniMani za pośrednictwem fundacji, z którą współpracują jak i bezpośrednio rejestrując się na fanimani.pl/podopieczny/

Misja Fundacji FaniMani

Misją FaniMani jest wspieranie różnych organizacji w zbieraniu funduszy na to, co jest ważne. FaniMani tworzą osoby, które łączy wspólna wizja. Chcą aktywnie wspierać wszystkich, którzy mają ważne społeczne cele i pomagać im je realizować. Fundacja FaniMani w 2018 uzyskała status OPP, co jest potwierdzeniem wiarygodności i skuteczności prowadzonych działań.

To proste!

Serwis FaniMani.pl pozwala na pomaganie w prosty i bezpłatny sposób. Tak samo proste jest korzystanie z darowizn od zakupów zarówno dla wspierającego jak i dla organizacji. 

Organizacja wystarczy, że się zarejestruje, a od razu może zacząć zbierać. Rejestracja to 5 minut i od razu otrzymuje dostęp do instrukcji oraz spersonalizowanych materiałów, które pomagają promować tę nowoczesną formę pomagania.

Wspierający – osoba, która chce pomagać przy okazji zakupów online – ma jeszcze łatwiej. Wystarczy, że wzbogaci swoją przeglądarkę internetową (Chrome, Firefox, Opera, Edge Chromium) o rozszerzenie – Przypominajka FaniMani. Dodatek ten automatycznie rozpoznaje partnerów serwisu i pozwala na aktywację darowizny jednym kliknięciem. Poprowadzi również przez jednorazowy proces wyboru organizacji i założenia konta.

Dla fanów smartfonów jest również aplikacja mobilna FaniMani dostępna na telefony z systemem Android oraz iOS (iPhone)

Kupujący płaci za zakupy tyle, co zawsze a przy okazji może pomóc wybranej przez siebie organizacji społecznej. Na FaniMani jest już ponad 1500 sklepów internetowych oraz 7207 organizacji, które można wspierać bezpłatnie – przy okazji codziennych  zakupów w internecie. 

Zarejestruj organizację albo siebie jako podopiecznego w 5 minut i już dzisiaj uruchom nowe źródło finansowania.

 

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również