Aktualności

1 lipca obchodzimy w Polsce Dzień Psa. To dobra okazja, by pomyśleć nie tylko o swoich domowych czworonogach, ale także o tych zwierzakach, które w schroniskach wciąż czekają, aż ktoś je pokocha. Jak można okazać im wsparcie? Na więcej sposobów niż myślisz!

Pies ze schroniska — radość i odpowiedzialność

Czy pies ze schroniska kocha najmocniej? Nie mamy na to dowodów naukowych, ale mamy pewność, że przygarnięcie bezdomnego zwierzaka może być początkiem przepięknej więzi. W schroniskach w całej Polsce mieszkają psy czekające na adopcję i odmianę losu.

Gorąco zachęcamy do adopcji psów, jednak oczywiście musi to być decyzja przemyślana. Czy jesteś gotowy, by dopasować swój styl życia do potrzeb psa? Czy stać Cię na utrzymanie zwierzaka? Czy rozumiesz, że decydujesz się na opiekę nad żywą istotą na kilka lub kilkanaście lat? To tylko kilka pytań, jakie warto sobie zadać przed kontaktem ze schroniskiem.

Wsparcie finansowe dla schroniska? To takie proste!

Stało się — postanowiłeś zaadoptować psa ze schroniska. Gratulacje! Czeka Cię nieco wyzwań, ale i cała masa radości. Czas skompletować wyprawkę: legowisko, szelki, smycz, zabawki i oczywiście dobrej jakości karmę. A czy wiesz, że kupując te wszystkie akcesoria, możesz zrobić coś dobrego nie tylko dla swojego psa, ale także dla tych, które pozostały w schronisku? Wystarczy, że wybierzesz jeden z ponad dwudziestu sklepów zoologicznych współpracujących z FaniMani!

Jak to działa? Sklepy, które są partnerami FaniMani, przekazują część zysku z transakcji do wskazanej przez Ciebie organizacji. Żeby wygenerować darowiznę, zacznij od jednego z dwóch kroków: zainstaluj w przeglądarce na komputerze stacjonarnym rozszerzenie — Przypominajkę FaniMani, albo pobierz na telefon lub tablet naszą aplikację. Na komputerze stacjonarnym, gdy wejdziesz na stronę sklepu współpracującego z FaniMani, zobaczysz powiadomienie o możliwości zrobienia darowizny. W aplikacji natomiast wybierz sklep z listy, a zostaniesz przekierowany do jego witryny. Potem po prostu robisz zakupy, a darowizna trafia do potrzebujących zwierzaków.

Oczywiście możesz wspierać wybrane schronisko, robiąc zakupy nie tylko dla pupila. Wśród partnerów FaniMani.pl znajdziesz między innymi sklepy odzieżowe, ze sprzętem RTV i AGD czy sportowe. Więc darowizna trafi do schroniska także, gdy zamówisz bluzę, nowy telewizor czy wiertarkę, albo kiedy zarezerwujesz nocleg na wakacyjny wyjazd. I to wszystko bez dodatkowych kosztów dla Ciebie!

Darowizna od zakupów = realna pomoc dla zwierzaków

Do jednego ze 154 schronisk zarejestrowanych w FaniMani trafi średnio 2,5% wartości Twoich zakupów. Każdy grosz się liczy, gdy trzeba nakarmić psiaki lub zapewnić im leczenie. A wiele darowizn składa się na naprawdę solidne kwoty: jak dotąd schroniska zebrały poprzez FaniMani już 86770,05 zł.

Najwięcej wspierających mają Pomoc dla schroniska Friend na Ukrainie (192), OTOZ Animals Schronisko dla bezdomnych zwierząt „Ciapkowo” (178) i Schronisko w Korabiewicach VIVA (168). Rekord użytkownika pod względem liczby darowizn zrobionych dla schroniska to 2392! Największe dotychczasowe darowizny pochodzą przede wszystkim z rezerwacji w serwisie Booking.com.Pamiętaj: zakupy do domu lub dla firmy, rezerwacja noclegu czy kupno biletu do teatru to wszystko znakomite okazje do wsparcia bezdomnych zwierzaków. Z FaniMani to dziecinnie proste i nie kosztuje ani złotówki.

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również