40% odliczeń 1,5% podatku w "Twój e-PIT" 1,5 procent

Jaka jest rola systemu „Twój e-PIT” w zbieraniu przez organizacje społeczne 1,5% podatku? I czy można wyciągnąć z niego korzyści dla NGO?

Od 15 lutego 2023 ponownie ruszyła usługa Twój e-PIT, przygotowana przez Ministerstwo Finansów. System umożliwia ułatwione rozliczenie roczne podatku. Program „Twój e-PIT” udostępniany jest na rządowej stronie podatki.gov.pl i w ostatnich latach zyskał dużą popularność.

Aż 40% osób, które podczas rozliczania się z fiskusem przekazuje swój 1,5% podatku (wcześniej 1%), składa PIT za pośrednictwem rządowego programu “Twój e-PIT”. Taką ilość (dot. podatników rozliczających się w 2021 r.) zadeklarowało Ministerstwo Finansów, w odpowiedzi na zapytanie wystosowane przez FaniMani.

Składanie PIT-u to jedna z tych formalności, których prawie nikt nie lubił; nawet wówczas, gdy już nie wymagała wizyty na poczcie lub w urzędzie. Nic dziwnego, że możliwość złożenia deklaracji PIT “na klik”, za pośrednictwem portalu internetowego, spotkała się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem! Osoby mające jedno źródło dochodu i niekorzystające ze skomplikowanych ulg mogą z jego pomocą złożyć PIT dosłownie w mniej niż 5 minut: to bardzo wygodne!

Jak obrócić tę wygodę na korzyść swojej organizacji? W specjalnym tekście na blogu FaniMani.pl prezentujemy listę narzędzi i materiałów, które pomagają organizacjom w pozyskiwaniu odpisów. Szczególnie warto zwrócić uwagę na funkcjonalność związaną z 1,5% podatku w rozszerzeniu do przeglądarek internetowych Przypominajka FaniMani.

Jak działa wspomniana funkcjonalność Przypominajki? – Podatnik chcąc złożyć rozliczyć podatek w serwisie Twój e-PIT (lub będąc na innej stronie związanej z rozliczeniem PIT), dzięki zainstalowanemu rozszerzeniu Przypominajka, ma wyświetlane (w pasku u góry strony) dane organizacji (KRS i cel szczegółowy), którą wspiera na FaniMani.pl. Dla organizacji to co najmniej dwie korzyści pozyskiwania środków w jednym – Przypominajka pomaga zarówno zbierać darowizny od zakupów online, jak i ułatwia przekazywanie 1,5% podatku. Podatnik wypełniając swój PIT nie musi szukać danych organizacji (KRS i cel szczegółowy), ma je tuż pod ręką, w trakcie rozliczania. Wystarczy je jednym kliknięciem skopiować, wkleić do wypełnianego właśnie formularza PIT… i gotowe!

W komunikacji 1,5% warto poinformować nie tylko o samym odpisie ale też o możliwości rozliczenia przez Twój e-PIT. W 2021 roku zrobiło to aż 6,1 milionów Polek i Polaków, czyli wspomniane na początku 40% przekazujących! Można przypuszczać, że liczba ta od tej pory jeszcze wzrosła wraz z popularnością portalu oraz jego rozwojem.

Zwiększ szanse swojej organizacji, na dotarcie z informacją o 1,5% podatku, w momencie gdy właśnie podatnik rozlicza swój PIT – zarejestruj organizację na FaniMani.pl i skonfiguruj 1,5% podatku w Panelu Organizacji.

Jeśli nie dysponujesz własnymi materiałami do promocji 1,5% podatku, skorzystaj z tych udostępnianych przez FaniMani.pl!





FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »



Zobacz również