1,5 procent

Nie przegap cyfrowej rewolucji! Rola programu Twój e-PIT w zbieraniu 1,5% i co z niej wynika dla NGO-sów?

Aż 40% osób, które podczas ubiegłorocznego rozliczania się z fiskusem za 2021 rok przekazało swój 1%, składając PIT za pośrednictwem rządowego programu “Twój e-PIT”, dostępnego na stronie podatki.gov.pl. Taką liczbę podało Ministerstwo Finansów w odpowiedzi na zapytanie wystosowane przez FaniMani.

Składanie PIT-u to jedna z tych formalności, których prawie nikt nie lubił; nawet wówczas, gdy już nie wymagała wizyty na poczcie lub w urzędzie. Nic dziwnego, że możliwość złożenia deklaracji PIT “na klik”, za pośrednictwem portalu internetowego, spotkała się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem! Osoby mające jedno źródło dochodu i niekorzystające ze skomplikowanych ulg mogą z jego pomocą złożyć PIT dosłownie w mniej niż 5 minut: to bardzo wygodne!

Jak obrócić tę wygodę na korzyść swojej organizacji? W specjalnym tekście na blogu FaniMani.pl prezentujemy listę narzędzi i materiałów, które pomagają organizacjom w ogólnym komunikowaniu, że można przekazać im 1,5% – i jak to zrobić.

Warto też przejść od ogółu do szczegółu, informując nie tylko o samym 1,5%, lecz, bardziej precyzyjnie, o możliwości rozliczenia przez Twój e-PIT. W 2021 roku zrobiło to aż 6,1 milionów Polek i Polaków, czyli wspomniane na początku 40% przekazujących! Można przypuszczać, że liczba ta będzie rosła wraz ze wzrostem popularności portalu oraz konsekwentnym jego udoskonalaniem.

Wniosek? Opłaca się wykorzystywać wszystkie kanały komunikacji z sympatykami do pokazania, jak łatwo przekazać 1,5% dla organizacji, wypełniając e-PIT. Jeśli nie dysponujesz własnymi materiałami ani możliwością ich przygotowania, skorzystaj z tych udostępnianych przez FaniMani!

FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również