Narzędzia dla organizacji

Czy organizacja społeczna może działać bez strony internetowej? Oczywiście, że tak! Pytanie, jak długo? Strona na Facebooku sprawdza się, póki darczyńcy nie potrzebują szczegółowych informacji o organizacji, o zrealizowanych projektach, statutu czy też sposobów na wsparcie. Dla tych potrzeb przeszukiwanie Social Mediów jest mało efektywne – darczyńca szybko straci cierpliwość. Dlatego warto pomyśleć o stronie internetowej – prostej i czytelnej.

 

Prędzej czy później pojawiają się pytania ze strony darczyńców, a odpowiedzi na nie można zamieścić na stronie i tam odsyłać zainteresowanych. Pojawiają się również pomysły na działania, które warto komunikować wykorzystując chociażby prostą stronę www.

 

Zrobilibyśmy stronę, ale to jest drogie albo skomplikowane…

 

Przygotowanie strony www organizacji można zlecić wielu osobom, ale programista, a tym bardziej agencja reklamowa oznacza wysokie koszty wykonania strony. Czasami wystarczy kilka tysięcy złotych, a czasami nie. Z kolei samodzielne jej przygotowanie wymaga sporej wiedzy, którą nie każdy z nas posiada. Na rynku dostępne są kreatory stron internetowych, ale szybko pojawiają się koszty miesięczne, które po przeliczeniu składają się na całkiem niezłą sumę. Mają one poza tym ograniczone możliwości co do finalnego wyglądu, funkcji oraz przyszłego rozwoju.

 

… chyba, że kreator stworzony specjalnie dla NGO

 

Pomocny tu będzie serwis dedykowany określonym celom, w tym przypadku – stworzeniu prostej i czytelnej strony internetowej dla organizacji, ułatwiającej zbieranie darowizn od wspierających.

 

Bez zarzutu sprawdzi się tu FaniWEB.pl, serwis bezpłatnych stron dla NGO uruchomiony w marcu 2020 roku. Założenia były dwa: szybkość – pierwszą wersję strony organizacja ma uruchomić w 15 minut, i cena. Pakiet umożliwiający stworzenie w pełni funkcjonalnej strony organizacji jest i zawsze będzie bezpłatny.

 

Serwis zbudowany jest na systemie WordPress, który jest jednym z najpopularniejszych i prostych systemów do zarządzania stronami www. Co za tym idzie, łatwo jest znaleźć np. wolontariusza, który potrafi lub jest w stanie szybko nauczyć się edycji strony. A dla bardziej zaawansowanych użytkowników dostępny jest edytor wizualny Elementor.

 

Jak zacząć?

 

Najprościej to obejrzeć instrukcje w formie kilku filmów wideo, które w prosty i czytelny sposób pokazują jak korzystać z faniWEB. Dowiesz się, jak zrobić stronę organizacji od początku do końca. Możesz też od razu przejść do działania i zdać się na swoją intuicję. W tym celu wystarczy, że założyć konto organizacji na fanimani.pl i przejdziesz do kreatora faniWEB.

Strony FaniWEB gotowe do zbierania darowizn

 

Strony internetowe stworzone za pomocą faniWEB są przygotowane i zaprojektowane z myślą o zbieraniu darowizn. Są w pełni kompatybilne z innymi narzędziami Fundacji FaniMani takimi jak serwis fanimani.pl (darowizny od zakupów online), fanipay.pl (przyjmowanie darowizn na stronie www) czy widget 1% podatku. Oczywiście możecie edytować i dodać informacje o innych formach wsparcia – np. o realizowanych zbiórkach.

 

Serwis płatności FaniPAY – pozwala na przyjmowanie darowizn bezpośrednio na stronach www organizacji. To prosty system płatności stworzony specjalnie dla NGO i oczywiście jedna z kluczowych funkcji strony organizacji. Dzięki niemu organizacja może zacząć zbieranie darowizn na stronie internetowej od razu po rejestracji w FaniPAY.

 

Widget FaniMani umożliwia każdej organizacji łatwe rozbudowanie strony organizacji o narzędzia marketingowe. Pomaga w  promowaniu akcji 1% podatku, posiada gotowy moduł wpłat darowizn FaniPAY oraz pomaga w promowaniu darowizn od zakupów online.

 

FaniWEB zaufali między innymi 

Skoro mowa o serwisach internetowych powstałych za pomocą dedykowanej usługi faniWEB, to warto poprzeć to konkretnymi przykładami. Oto kilka stron zrealizowanych w tej usłudze. Większość z nich została zaprojektowana pod kątem zbierania darowizn i jest dostosowana do innych narzędzi serwisu FaniMani.pl (fanipay.pl czy widget 1% podatku).

 

Strony te powstały dla:

Pakiet Free jest i zawsze będzie bezpłatny, a dla tych, którzy potrzebują więcej…

 

Strony internetowe w domenie fanimani.org.pl są bezpłatne. W ramach bezpłatnego pakietu otrzymujesz między innymi:

 • utrzymanie serwera www (tzw. hosting),
 • certyfikat SSL,
 • stronę dostosowaną do urządzeń mobilnych,
 • nieograniczony transfer,
 • miejsce na pliki – ok 450 zdjęć (150MB),
 • kreator strony www,
 • nieograniczoną liczbę stron oraz aktualności,
 • najważniejsze dodatki (komunikat cookies, narzędzia dostępności WCAG),
 • faniPAY – możliwość zbierania darowizn na stronie.

 

Jeśli chcesz, aby strona działała pod Waszą własną domeną – np. twojaorganizacja.org.pl – wystarczy zarejestrować domenę (np. w OVH), a następnie dokonać jednorazowej opłaty za konfigurację domeny w faniWEB (60 zł).

 

Jeśli potrzebujesz więcej miejsca na pliki, zaawansowany edytor Elementor PRO czy też telefoniczną pomoc techniczną – możesz wybrać jeden z pakietów FaniWEB – od 120 do 450 zł brutto rocznie.

 

Słowem podsumowania

 

FaniWEB.pl to serwis bezpłatnych stron dla NGO uruchomiony w 2020 roku przez Fundację FaniMani.

 

Fundacja FaniMani istnieje od 2014 roku i jej misją jest wspieranie organizacji społecznych w zbieraniu funduszy na to, co ważne.

 

Prowadzi między innymi serwis FaniMani.pl, który pozwala organizacjom społecznym na zbieranie darowizn od zakupów online. Jest to pierwszy i jedyny taki serwis w Polsce, a przy jego pomocy do organizacji nonprofit trafiło już ponad 2,6 mln zł.

 

Oprócz serwisu FaniMani.pl Fundacja FaniMani uruchomiła również inne narzędzia dla organizacji społecznych:

 • aplikacja mobilna fanimani.pl – darowizny od zakupów online,
 • rozszerzenie do przeglądarki internetowej: Przypominajka – darowizny od zakupów online,
 • fanipay.pl – płatności dla ngo,
 • faniweb.pl – bezpłatne strony dla ngo,
 • faniseo.pl – darowizny za linki na stronie organizacji,
 • widget FaniMani – dodatek marketingowy do strony internetowej.

Od sierpnia 2020 Fundacja FaniMani prowadzi również Akademię NGO, w ramach której poprzez regularne webinary dzieli się wiedzą z obszaru fundraisingu oraz narzędzi pomocnych w codziennej pracy organizacji nonprofit.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.FaniMani pomaga organizacjom społecznym zbierać pieniądze. Więcej »Zobacz również