Zainstaluj zakładkę na facebooku

Umieść dedykowaną zakładkę na fanpage’u organizacji, dzięki której poinformujesz fanów o możliwości wsparcia Waszej organizacji na FaniMani i przekierujesz ich bezpośrednio na jej stronę w naszym serwisie.


Aby pozyskiwanie darowizn z zakupów online było jeszcze prostsze, a liczba Wspierających Waszą organizację - coraz większa, przygotowaliśmy specjalną aplikację na Facebooka. Pozwoli ona na bezpośrednie przekierowanie Fanów Waszego profilu do zbierania w serwisie fanimani.pl (do Waszego profilu na FaniMani.pl).

Ważne: Facebook ograniczył możliwość instalowania dodatków.
Aby zainstalować Zakładkę FaniMani konieczne jest posiadanie przynajmniej 2000 polubień (like'ów)

 

Po wejściu w zakładkę "Wspieraj nas" osoba odwiedzająca Wasz fanpage zapozna się z tym jak działa FaniMani i będzie mogła przejść do zakładki "Sklepy" na FaniMani.pl.

Co ważne - po kliknięciu w przycisk WSPIERAJ NAS TERAZ - Wasza organizacja będzie od razu wskazana jako ta wspierana.

Zakładka “Wspieraj nas” będzie wyglądać tak jak na poniższym obrazku:

Co trzeba zrobić, aby taką zakładkę uruchomić?

  1. Na początek zaloguj się na FaniMani.pl i przejdź do edycji organizacji.
  2. Uzupełnij pole "Adres fanpage na Facebooku". WAŻNE - Jeśli w adresie Waszego profilu na Facebooku masz nazwę i cyfry, to usuń nazwę, a pozostaw tylko cyfry - np. https://www.facebook.com/AMI-Fundacja-Pomocy-Zwierzętom-171278439588762/ zamień na https://www.facebook.com/171278439588762/
  3. Upewnij się, że macie dodane logo (będzie ono widoczne w zakładce na Facebooku).
  4. Zaloguj się do Facebooka jako Ty - a nie jako organizacja/fanpage. To bardzo ważne, aby przełączyć się na swoje prywatne konto ponieważ aplikacje może instalować tylko osoba (a nie Fanpage).

Gdy te kroki już zrobisz kliknij

Zainstaluj aplikację Facebook

(Jeśli po kliknięciu w powyższy przycisk zobaczysz pustą stronę - upewnij się, że korzystasz z Facebook'a jako Ty, a nie jako Fanpage/organizacja i spróbuj jeszcze raz.)

Wybierz stronę i kliknij Add Page Tab. Zakładka zostanie zainstalowana i już będzie działać! Od teraz każdy kto odwiedzi Wasz Fanpage będzie miał pod ręką informację o tym jak może Was wspierać.

 

 

Jak zmienić kolejność zakładek, aby "Wspieraj nas" była widoczna od razu?

Aby zmienić kolejność kart postępuj zgodnie z instrukcją Facebook: Jak zmienić kolejność kart pod zdjęciem w tle strony?

 

Zakładka zainstalowana, ale nie widać logo, a link kieruje do strony głównej FaniMani.pl?

Sprawdź ustawienia Twojej strony na Facebooku czy są zgodne z pokazanymi na tym ekranie.

Serwis prowadzony jest przez Fundację FaniMani, która pomaga w zbieraniu funduszy na różne ważne cele. Wiecej o FaniMani

Potrzebujesz pomocy? Wejdź na pomoc.fanimani.pl